Typografia internetowa obecnie doświadcza fali dużej kreatywnością Google Fonts jest swoistym źródłem informacji dla projektantów. Fakt, że czcionki te są darmowe i ogólnodostępne sprawia że używają ich zarówno twórcy komercyjni jak i osoby prywatne. Google Fonts zapewnia wybór wysokiej jakości typografii internetowej i mobilnej, czcionki te są czytelne i legalne w użyciu.

Coraz częściej typografia stanowi istotny, a czasem nawet główny element projektowania. Często stanowi także fundament projektu, co oznacza że czcionki Google są bardzo popularne w zastosowaniu w różnego rodzaju projektach internetowych.

Interfejs i system pobierania Google fonts jest bardzo intuicyjny i wygodny, jednocześnie umożliwia porównanie wszystkich dostępnych czcionek i stylów.

Tutaj znajdziesz wybór czcionek, które wybraliśmy ze względu na ich aspekt estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalność, zawierających rodziny o wielu stylach i gramaturach. Podkreśliliśmy czcionki zoptymalizowane pod kątem interfejsów, czcionki internetowe zoptymalizowane dla interfejsu użytkownika i inne, które są szczególnie czytelne w akapitach lub szczególnie wygodne do czytania na urządzeniach mobilnych i czytelne na dowolnym urządzeniu – smartfonie, komputerze stacjonarnym lub tablecie. Nierzadko wybór rodzaju czcionki oraz jej kolor pomaga w identyfikacji wizualnej firmy.

Obecnie większość motywów WordPressa (także tych darmowych) ma dostęp do czcionek Google, dzięki czemu szybko i łatwo można wykorzystać je na swojej stronie internetowej. Jeśli chciałbyś którąś z wtyczek wykorzystać nie tylko na stronie, możesz je ściągnąć na dysk. Do każdej czcionki przygotowałem link pod którym możesz sobie ściągnąć czcionki na swój dysk i zainstalować na komputerze.

Roboto

Open sans

Lato

Montserrat

Playfair Display

Oswald

Alegreya

B612

Muli

Titillium

Varela

Crimson Text

Karla

Lora

Cardo