Funkcjonowanie firmy w Internecie jest obecnie kluczem do zwiększenia jej popularności oraz poszerzenia grona odbiorców marki. Jednym z podstawowych narzędzi, które pomaga pokazywać się firmą w Sieci jest spersonalizowana strona www.

Co traci Twój biznes bez posiadania strony www?

  1. Widoczność marki

Firma, która nie posiada swojej wirtualnej wizytówki nie jest w stanie dotrzeć do innych grup odbiorców. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze produktu trafiały do każdego, bez względu na jego wiek, płeć czy adres zamieszkania – musimy zainwestować w stronę www. W dzisiejszych czasach, marka bez spersonalizowanej witryny jest niewidoczna dla wielu potencjalnych klientów.

  1. Utrwalanie pozytywnego wizerunku firmy

Posiadanie atrakcyjnej strony www nie jest tylko istotne z punktu widzenia jej użyteczności, dobra strona www firmy pomaga utrwalać także pozytywny wizerunek w pamięci odbiorcy. Oprócz tego, że nasza firma dzięki atrakcyjnej stronie będzie widoczna w Internecie, posiadając spersonalizowaną witrynę oraz odpowiednią identyfikację wizualną, wizerunek firmy będzie pozytywnie oddziaływał na odczucia estetyczne odbiorcy. Klient szybciej zapamięta markę i informacje o ofercie, jeśli otrzyma je w kreatywnej oraz innowacyjnej formie. Aspekt wizualny jest jednym z najważniejszych filarów budowania trwałej, spójnej oraz skutecznej identyfikacji marki, zarówno w Sieci, jak i poza nią.

  1. Kontakt z klientem

Strona www jest najczęściej pierwszą formą kontaktu z klientem i nie chodzi tu tylko o umożliwienie kontaktu poprzez dostępny formularz kontaktowy lub mail. Informacje, które zamieszczamy na stronie już mogą być odpowiedzią na wiele pytań klienta. Dlatego warto pamiętać również o tym, aby klient, wchodząc pierwszy raz na Twoją stronę www, otrzymał jasny komunikat o tym: czym się zajmujesz, co produkujesz/sprzedajesz/oferujesz, jaka jest cena Twojej usługi/produktów, gdzie można Cię znaleźć. Są to podstawowe informacje o Twojej działalności, które bardzo ułatwią oraz usprawnią inicjację kontaktu z odbiorcą – przyszłym klientem. Warto mieć to na uwadze przy zlecaniu stworzenia strony www dla Twojej firmy.

  1. Promocję

Strona www Twojej firmy w oczywisty sposób promuje Twój biznes. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu SEO marketingu oraz odpowiedniego linkowania treści z Twojej strony, dzięki czemu można ją skutecznie wypozycjonować. Co to daje? Nieograniczone możliwości dotarcia do kolejnych grup odbiorców, a także pozwala na zbudowanie odpowiedniej strategii reklamowej, która również dzięki odpowiednim wynikom wyszukiwania, dopasuje swoje rezultaty do zapytań użytkowników. Dodatkowo powiązanie linków macierzystych ze strony Twojej firmy, pozwala na większą promocję Twojego biznesu w Social Mediach.

Inwestuj w stronę www

Obok wyżej wymienionych korzyści posiadania strony www marki, można wymienić jeszcze wiele innych pozytywów, które są istotne z punktu widzenia marketingu oraz rozwoju marki w ogóle. Dlatego, jeśli Twoja firma nie posiada jeszcze własnej witryny, a zależy Ci na promocji i dostępności do Twojej oferty, zastanów się nad zainwestowaniem w stronę, która skutecznie wypromuje Twój biznes.