Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista. Jednak, my w tym wpisie skupimy się na tym dlaczego warto to robić, co można zyskać dzięki profesjonalnej witrynie oraz komu najlepiej zlecić jej wykonanie.

Każdy z rozwijających się przedsiębiorców powinien posiadać swoją stronę www. Dlaczego? Ponieważ w dzisiejszej zinformatyzowanej rzeczywistości, jest ona wirtualną wizytówką, portfolio oraz reklamą biznesu. Nierzadko stanowi pierwszą formę kontaktu odbiorcy z oferowanym produktem bądź usługą. Warto, więc aby witryna, która reprezentuje konkretną działalność była estetyczna w odbiorze, a treści na niej publikowane były ciekawe i chwytające uwagę Klienta.

Co oznacza, że strona www jest dobra?

Nasze doświadczenie pokazuje, że Klienci zostają dłużej na stronach, które oprócz treści produktowych, zawierają inne materiały promocyjne, które w jakiś sposób pozwalają na poznanie marki, jej misji, początków działalności oraz objaśniają sposób zastosowania oferowanych produktów. Ważny jest również aspekt wizualny – ciekawa oprawa graficzna, design, infografiki i zdjęcia przykuwają uwagę odbiorcy i zachęcają do zapoznania się z prezentowaną ofertą.

Dobra strona www powinna być:

  1. Responsywna

Żyjemy w czasach, w których głównym urządzeniem do korzystania z Internetu jest urządzenie mobilne, najczęściej smartfon. To z jego wykorzystaniem większość użytkowników robi zakupy on-line. Dlatego ważnym jest, aby strona, którą odwiedza potencjalny klient była w pełni responsywna, czyli dopasowana do parametrów ekranów smartfonów. Dzięki temu, przeglądana witryna szybciej się ładuje, nie traci na jakości wyświetlanych na niej zdjęć oraz bardziej intuicyjnie się z niej korzysta.

  1. Spójna z charakterystyką działalności

Dobrze obmyślona identyfikacja wizualna marki oraz materiały promocyjne, pozwalają na zachowanie spójności również ze stroną internetową firmy.  Konsekwentne nawiązywanie do logo, jego elementów a także charakterystyki danego produktu pozwala na utrwalenie wizerunku marki w umyśle odbiorców. Ponad to firma, która reprezentuje spójny wizerunek uchodzi za bardziej profesjonalną oraz godną zaufania.

  1. Odpowiednio zabezpieczona

Strona www powinna być odpowiednio zabezpieczona oraz certyfikowana. Witryny www, które nie są szyfrowane Certyfikatem SLL uchodzą za niewiarygodne oraz mało profesjonalne. Profesjonalne zaszyfrowanie strony zapewnia poufność transmisji danych oraz ich bezpieczeństwo.

Komu zlecić wykonanie strony www?

Najlepiej doświadczonym Agencją Kreatywnym, które zajmują się profesjonalnym tworzeniem stron www w Bydgoszczy oraz całym kraju. Korzyści wynikających ze zlecenia wykonania witryny www profesjonalistom jest wiele. Zainwestowanie w profesjonalną stronę www gwarantuje otrzymanie witryny, która jest przede wszystkim atrakcyjna wizualnie, merytoryczna a także odpowiednio szyfrowana i zabezpieczona.