WordPress to niezwykle przydatne, proste w obsłudze oraz intuicyjne narzędzie do zarządzania treścią. Tworzenie strony na WordPressie, dzięki jego funkcjonalności, daje dużo możliwości do stworzenia witryny, która będzie idealną platformą do nawiązywania kontaktu z klientami oraz będzie atrakcyjną wizytówką firmy.

Jak wykorzystać najlepiej możliwości, jakie daje WordPress oraz spersonalizować jego funkcjonalność pod kątem indywidualnych potrzeb?

WordPress umożliwia instalacje nawet kilkudziesięciu wtyczek i rozszerzeń, które usprawniają jego prace oraz pozwalają go zoptymalizować pod kątem naszych wymagań związanych z prowadzonym biznesem. Wtyczki, o które można rozszerzyć to narzędzie, mają określone funkcje, a ich przydatność zależy od tego, czego oczekujemy od naszej witryny oraz, co nam najbardziej pomoże w usprawnieniu pracy systemie CMS.

Rodzaj wtyczki zależy od jej funkcji oraz konkretnego zadania, jakie ma realizować w ramach zarządzanej witryny. Wśród rozszerzeń, które pozwalają na bardziej wygodne i intuicyjne zarządzanie całym systemem CMS, WordPress umożliwia zainstalowanie pluginów, które umożliwią m.in. zoptymalizowanie systemu pod kątem SEO, usprawnią komunikację z naszymi odbiorcami oraz zabezpieczą nasze konto.

Wśród wtyczek, które z chęcią są instalowane wśród użytkowników WordPressa można wyróżnić:

Yoast Seo, wtyczka umożliwia prawidłowo zoptymalizować stronę www pod katem pozycjonowania poprzez monitorowanie oraz podpowiadanie, co wymaga ulepszenia na stronie oraz w jaki sposób dopasować słowa kluczowe do wyszukiwanych przez użytkowników treści,

wpDiscuz i Disqus, które usprawniają system komentarzy. Pierwsza z nich pozwala na filtrowanie sekcji komentarzy, w tym oceniania ich, przydzielania do spamu oraz tworzenia odpowiedzi. Druga natomiast pozwala na swobodne komentowanie blogów w ramach jednego konta, co zwiększa naszą widoczność w sieci,

BackUp WordPress, wtyczka ta pozwala na tworzenie kopii zapasowej strony w sposób automatyczny, co niezwykle ułatwia prace i nie zmusza użytkownika do pamiętania o robieniu regularnych BackUpów,

Broken Link Checker, plugin umożliwia sprawdzenie poprawności umieszczanych w treściach linków, co pomaga w uniknięciu błędów w przypadku prawidłowego pozycjonowania strony.

To tylko kilka wtyczek, które mogą skutecznie usprawnić pracę z WordPressem i pomóc nam w optymalizowaniu naszego systemu CMS pod kątem SEO, pozycjonowania, a także ochrony. Dzięki bardzo dużej dostępności do wielu rozszerzeń, możliwości WordPressa stają się praktycznie nieograniczone. Instalacja wybranych dodatków pozwala na zbudowanie narzędzia do zarządzania treścią, które jest dopasowane do naszych potrzeb oraz, które realnie umożliwia poprawę wydajności naszej strony, a także zwiększa jej popularność. Warto wspomnieć, że wtyczek do WordPressa cały czas przybywa, a ich funkcjonalność pozytywnie wpływa na korzystanie z tego narzędzia. Warto zatem na bieżąco śledzić nowe rozszerzenia i znaleźć w nich najlepsze rozwiązania dla swojej witryny.