Wtyczek do WordPress jest naprawdę wiele. Część z nich skutecznie pomaga w optymalizacji strony, zarządzania jej zapleczem, a inne z kolei mogą także w ciekawy sposób odświeżyć wygląd naszej witryny. Jednak wśród dostępnych wtyczek, warto zwrócić uwagę także na te, które w sprawdzony sposób będą zabezpieczały naszą stronę www.

Dlaczego bezpieczeństwo Wrodpressa jest ważne?

Sam CMS jest wspierany poprzez wbudowane zabezpieczenia, jednak poleganie tylko na nich może nie być do końca rozsądne. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele wtyczek zabezpieczających WordPress, które wesprą ochronę naszej strony www i dodatkowo zabezpieczaa nasze dane.

Jakie wtyczki do WordPress w 2022 roku?

Wtyczki, podobnie jak inne produkty są cały czas modyfikowane i zmieniane. Nie inaczej jest z dodatkami zabezpieczającymi CMS-y. Wśród najbardziej popularnych wtyczek zabezpieczających, wymienimy 4 z nich, dzięki którym zwiększysz bezpieczeństwo Twojej witryny www.

  1. Wordfence Security

Ta propozycja zawiera zarówno wersję standard (darmową), jak i premium (płatną). Wtyczka ta wyposażona jest w bardzo silną zaporę oraz skaner złośliwego oprogramowania, które zwalcza spam oraz blokuje złośliwe próby zainfekowania naszej strony.

  1. iThemes Security

Wtyczka ta dzięki wyposażeniu w wiele sposobów ochrony witryny skutecznie ochroni nasz WordPress. Wtyczka posiada m.in. funkcję uwierzytelnienia dwuskładnikowego, wymuszanie silnego hasła dla każdego z użytkowników oraz funkcję regularnego skanowania.

  1. Security Ninja

To kolejna z najbardziej popularnych wtyczek bezpieczeństwa dedykowana dla użytkowników WordPress. Wtyczka ta działa bardzo zapobiegawczo, tzn. na bieżąco wychwytuje luki w oprogramowaniu i skutecznie przeciwdziała próbom jakichkolwiek ataków. Dodatkowo, wtyczka proponuje katalog określonych rozwiązań danego problemu, dzięki czemu możemy samodzielnie podjąć decyzję o sposobie naprawienia zidentyfikowanego problemu.

  1. Malcare

Nasze zestawienie czterech najbardziej popularnych wtyczek kończy dodatek Malcare, który umożliwia zarządzanie bezpieczeństwem każdej podjętej do naszego CMS witryny. Wtyczka ta posiada także m.in. funkcję blokowania adresów IP, zapory sieciowej oraz narzędzia do tworzenia kopii zapasowych witryny.