Udostępnianie treści w przestrzeni internetowej, czy to na stronie www, czy na blogu lub fanpage firmy, wymaga od nas odpowiedniej oprawy wizualnej. Każdy artykuł, post czy opis wygląda zdecydowanie bardziej atrakcyjnie jeśli dodamy do jego treści jakąś grafikę, zdjęcie lub obrazek. Jednak, jeśli sami nie tworzymy grafiki, ani nie robimy zdjęć, pojawia się problem – skąd wziąć interesujący nas plik wizualny, tak aby nie był on kradzieżą, a jednocześnie pasował do treści, o której piszemy w konkretnym artykule, czy też wpisie?

Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzą darmowe biblioteki zdjęć, obrazków i grafik, z których możemy dowolnie, a przede wszystkim w sposób darmowy, korzystać i udostępniać je na naszych stronach lub fanpage’ach firmy.

Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia i grafiki?

W Internecie znajdziemy przynajmniej kilkanaście sprawdzonych serwisów, które udostępniają darmowe zasoby w postaci zdjęć, grafik, obrazków itp. Dostęp do nich jest niezwykle łatwy, bowiem często, nie wymaga nawet założenia konta użytkownika.

Wśród sprawdzonych serwisów, które udostępniają darmowe elementy wizualne możemy wymienić:

1. Pexels – www.pexels.com

2. Pixabay – www.pixabay.com

3. Freeimages – www.freeimages.com

4. Unsplash – www.unsplash.com

 Korzystanie z darmowych bibliotek zdjęć pozwala na urozmaicenie udostępnianej przez nas treści, a także przyciąga uwagę odbiorcy i zapowiada o czym będzie czytany przez niego tekst.

Darmowe pobieranie treści wizualnych możliwe jest dzięki udostępnianiu ich przez autora do użytku komercyjnego, co pozwala na korzystanie z nich nieodpłatnie. Istnieją również biblioteki zdjęć stockowych, które umożliwiają dostęp do większych zasobów w ramach jednorazowej opłaty lub wykupienia abonamentu. W zależności, jak często korzystamy ze zdjęć oraz publikujemy treści, możemy wybrać interesujący nas plan abonencki lub wykupić sobie dostęp do pełnej galerii. Możliwości jest naprawdę sporo, a otwarte zasoby wizualne, w zależności od ich dystrybutora, są imponujące. Każdy z nas na pewno znajdzie tam zdjęcie lub obrazek, który będzie idealnie pasował do udostępnianej treści.