Podpowiadaliśmy już, gdzie najlepiej znaleźć darmowe pliki graficzne na stronę lub bloga, więc teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: gdzie szukać darmowych fontów, czyli czcionek?

Tworzenie ciekawych i inspirujących treści na bloga firmowego lub osobistego, to połowa sukcesu, jednak aby nasze treści bardziej się klikały i zaangażowały odbiorcę do ich przeczytania, warto zadbać o odpowiednią oprawę graficzną, w tym zwłaszcza o ciekawy font.

Gdzie szukać darmowych bibliotek czcionek?

Podobnie, jak z plikami graficznymi, w Internecie można znaleźć sporo bibliotek, które pozwalają na darmowe pobieranie stylu fontów. Jednak, z uwagi na ich głównie zagraniczną dystrybucję, często zdarza się, że wybrana przez nas czcionka nie posiada polskich znaków. A jak wiemy, lepiej wybrać prostą czcionkę, która obsługuje polskie znaki, niż marnować czas na kombinowanie i doklejanie „ogonków” do alfabetu. Gdzie ich szukać?

Jedną z największych oraz – ostatnio – najbardziej popularnych baz z dostępnymi fontami jest Google Fonts. Ta biblioteka czcionek działa na zasadzie licencji open-source, co oznacza, że można korzystać z niej nieodpłatnie oraz wykorzystywać pobrane czcionki w celach komercyjnych oraz indywidualnych. Baza zawiera już przeszło tysiąc czcionek, w tym również te style fontów, które zawierają polskie znaki, wśród nich warto zwrócić uwagę na takie fonty jak: Belota Text, Noto Sans, Jost i wiele innych. W bazie czcionek Google znajdziemy również inne style fontów, które mogą okazać się przydatne w przypadku tworzenia treści w obcym języku.

Wykorzystywanie urozmaiconych czcionek na blogu komercyjnym uatrakcyjnia przekaz wizualny oraz samą treść. Wybór darmowych czcionek, udostępnionych do użytku komercyjnego jest naprawdę imponujący i, co najważniejsze, ciągle się rozrasta, dzięki temu każdy znajdzie w dostępnej bazie coś dla siebie.