Co z tymi mapami?

Jeśli masz stworzoną stronę internetową i zależy ci na tym, aby twoi klienci mogli łatwo do ciebie trafić to warto mieć mapę na swojej stronie. Jeśli prowadzisz działalność, która skupia się na bezpośredniej obsłudze klienta i konieczne jest, aby cię odwiedził to mapa na stronie będzie idealnym rozwiązaniem. W dobie telefonów komórkowych taka mapa powoli od razu nawigować pod twój adres klientów, przez co trafią do ciebie szybciej i łatwiej.

A co jeśli obsługuję zdalnie?

Mapa na twojej stronie nie jest obowiązkowa, jest ona tylko jednym z narzędzi, które może Ci służyć. Jeśli obsługujesz klientów zdalnie i prowadzisz np. sprzedaż wysyłkową to zamieszczanie mapy nie jest konieczne, warto będzie bardziej zadbać o kontakt telefoniczny, mailowy czy wyraźne zaznaczenie adresu do zwrotów.

Niektórzy klienci z czystej ciekawości sprawdzają tylko czasem na mapach, gdzie firma się znajduje, czy też korzystając z narzędzia „Street View” oglądają siedzibę firmy.

mapa na stronie www

Mam stronę na WordPress jak dodać mapę?

To bardzo proste. Otwórz Mapy Google na komputerze.

  1. Wyszukaj adres Twojej firmy
mapa na stronie www

2. Wybierz „Udostępnij”

mapa na stronie www

3. Wyświetli się okno udostępniania i kliknij w nim „Umieść mapę”.

mapa na stronie www

4. Skopiuj kod poprzez kliknięcie przycisku „KOPIUJ HTML”. Przed tym krokiem możesz jeszcze wybrać rozmiar mapy z rozwijanego przycisku po lewej stronie. Do wybory rozmiar: „mały”, „średni”, „duży” oraz „niestandardowy”. W rozmiarze niestandardowym możesz określić swój własny rozmiar mapy.

Rozmiar mapy możesz także zmienić później podczas wklejania kodu na swoją stronę WordPress. Za wielkość mapy odpowiadają podkreślone parametry w kodzie. Parametr „width” to szerokość mapy, natomiast „height” to jej wysokość.

mapa na stronie www

5. Teraz juz tylko wystarczy wkleić gotowy kod na stronę. Gdzie? W dowolnym polu tekstowym. ważne tylko aby wkleić kod jako zwykły tekst zatem należy przełączyć się na „edytor tekstowy”.

mapa na stronie www

No i koniec. Możemy cieszyć się mapą na naszej stronie. Teraz klienci łatwo do ciebie trafią. Jeśli będą korzystać z telefonu od razu będą mogli przełączyć się na nawigację i dojechać do Twojej firmy.