Większość użytkowników WordPressa nie zmienia domyślnego linku logowania do kokpitu i pozostawia go w formie: www.twojastrona.pl/wp-admin

Dlaczego to takie ważne? Najpopularniejsze skrypty dokonujące ataków Brute Force wykorzystują właśnie ścieżkę /wp-admin. Każda próba wejścia na ten adres przez bota powoduje zużycie zasobów serwera i w konsekwencji jego przeciążenie. To natomiast skutkuje wyłączeniem strony internetowej. Zmiana domyślnego adresu logowania może temu zapobiec i ochronić Cię przed atakami.

Zmiana adresu logowania to po prostu konieczność jeśli nie chcemy aby ktoś zablokował nasza stronę a co gorsza usunął wszystkie jej dane. Przy pkazji możemy także stwożyc bardziej przyjazny adres strony logowania np.  www.adresdomeny.pl/zaloguj

To szczególnie istotne, kiedy udostępniasz możliwość zakładania kont i logowania swoim czytelnikom.

Wtyczka WPS Hide Login

Nie musisz znać kodu, aby zmienić adres url z pomocą przychodzi wiele wtyczek. WPS Hide Login to bardzo lekka wtyczka, która pozwala łatwo i bezpiecznie zmienić adres URL strony formularza logowania na dowolny. Nie zmienia dosłownie nazw ani nie zmienia plików w jądrze, ani nie dodaje reguł przepisywania. Po prostu przechwytuje żądania stron i działa na dowolnej witrynie WordPress. Katalog wp-admin i strona wp-login.php staną się niedostępne, więc powinieneś dodać zakładkę lub zapamiętać adres URL. Dezaktywacja tej wtyczki przywraca witrynę dokładnie do stanu, w jakim była wcześniej. Jego ustawienia znajdziesz w zakładce Ustawienia w kokpicie strony.

Ta zamiana zaoszczędzi ci dużo niepotrzebnego stresu w przyszłości. Opierając się na doświadczeniach naszych klientów doradzamy, aby działać za wczasu.